Odborná vysoká škola sv. Cyrila a Metoda?

Autor: Paula Filová | 6.4.2013 o 11:28 | (upravené 6.4.2013 o 19:37) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  3001x

Už sa mi viac krát stalo, že sa ma niekto opýtal: „Kde študuješ?“ a po odpovedi „na UCM-ke“ mu často zamrzol úsmev na tvári. No niektorí sa pýtajú ďalej: „A na masmediálke alebo niekde inde?“ a keď prikývnem, že „áno, na FMK“, tak sú už spokojnejší.

Je to smutné, ale je pravda, že UCM nemá v povedomí ľudí veľmi vysokú mienku, no práve vďaka FMK, ktorej absolventi sa umiestnili v rebríčku top 10 tých najžiadanejších a nemajú problém si nájsť prácu, je to meno o čosi lepšie.

Pred pár dňami Televízia Markíza v Televíznych novinách odvysielala reportáž o tom, že vzhľadom na sprísnené akreditačné kritériá zopár univerzitám na Slovensku hrozí zrušenie niektorých študijných programov alebo strata štatútu univerzity a premenovanie sa na „odbornú vysokú školu". V danom zozname sa nachádzala aj „moja" univerzita. Mám z toho zmiešané pocity. Myslím si, že keby sa Univerzita sv. Cyrila a Metoda mala premenovať na Odbornú vysokú školu sv. Cyrila a Metoda v Trnave, tak by sa meno našej fakulty zviezlo s menom univerzity a FMK by mohla „stratiť svoje čaro" a bola by nedocenená.

Nehovorím, že na FMK je všetko úžasné a na 100% dokonalé, ale myslím si, že vykonávané úsilie a snaha o rôzne aktivity a eventy na našej fakulte si zaslúžia stáť hrdo pod menom a záštitou silnejúcej univerzity a nie len „tej druhej vysokej školy v Trnave".

 

Poznámka: Napísať blog o UCM bolo len a len moje slobodné rozhodnutie. Či?!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?