Odborná vysoká škola sv. Cyrila a Metoda?

Autor: Paula Filová | 6.4.2013 o 11:28 | (upravené 6.4.2013 o 19:37) Karma článku: 9,16 | Prečítané:  3025x

Už sa mi viac krát stalo, že sa ma niekto opýtal: „Kde študuješ?“ a po odpovedi „na UCM-ke“ mu často zamrzol úsmev na tvári. No niektorí sa pýtajú ďalej: „A na masmediálke alebo niekde inde?“ a keď prikývnem, že „áno, na FMK“, tak sú už spokojnejší.

Je to smutné, ale je pravda, že UCM nemá v povedomí ľudí veľmi vysokú mienku, no práve vďaka FMK, ktorej absolventi sa umiestnili v rebríčku top 10 tých najžiadanejších a nemajú problém si nájsť prácu, je to meno o čosi lepšie.

Pred pár dňami Televízia Markíza v Televíznych novinách odvysielala reportáž o tom, že vzhľadom na sprísnené akreditačné kritériá zopár univerzitám na Slovensku hrozí zrušenie niektorých študijných programov alebo strata štatútu univerzity a premenovanie sa na „odbornú vysokú školu". V danom zozname sa nachádzala aj „moja" univerzita. Mám z toho zmiešané pocity. Myslím si, že keby sa Univerzita sv. Cyrila a Metoda mala premenovať na Odbornú vysokú školu sv. Cyrila a Metoda v Trnave, tak by sa meno našej fakulty zviezlo s menom univerzity a FMK by mohla „stratiť svoje čaro" a bola by nedocenená.

Nehovorím, že na FMK je všetko úžasné a na 100% dokonalé, ale myslím si, že vykonávané úsilie a snaha o rôzne aktivity a eventy na našej fakulte si zaslúžia stáť hrdo pod menom a záštitou silnejúcej univerzity a nie len „tej druhej vysokej školy v Trnave".

 

Poznámka: Napísať blog o UCM bolo len a len moje slobodné rozhodnutie. Či?!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?